Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Презентація нових форм роботи у сфері інформування молоді про європейську інтеграцію

Презентація нових форм роботи у сфері інформування молоді про європейську інтеграцію
63bcff7a88.jpg (9. Kb)Протягом двох днів 9-10 квітня 2010 р. в місті Суми пройшла конференція «Стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію». Вона є підсумковим заходом за проектом, який реалізується громадською організацією «Центр європейських ініціатив» і проходила під егідою Всеукраїнської мережі центрів європейської інформації за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Мета проекту полягає у виробленні стандартів роботи з молоддю в діяльності Центрів європейської інформації шляхом набуття працівниками Центрів практичних навичок та засвоєння інноваційних форм щодо залучення молодіжної аудиторії як однієї з цільових груп проектів, що реалізовуються ЦЄІ.
afc723.jpg (24.04 Kb)До участі в конференції запрошувалися представники мережі центрів європейської інформації, громадських організацій, чия діяльність пов’язана з інформуванням молоді про європейську інтеграцію, представники інших організацій та навчальних закладів. Усього в конференції взяли участь понад тридцять учасників з двадцяти областей України – Хмельницького, Рівного, Дніпропетровська, Кременчука (Полтавська область), Херсона, Миколаєва, Одеси, Канева (Черкаська обл.), Харкова, Чернівців, Вінниці, Львова, Рубіжного (Луганська обл.), Добропілля (Донецька обл.), Ямполя (Сумська обл.), Чернігова, Кіровограда, Нової Праги (Кіровоградська обл.), Донецьку та Сум.

До конференції долучилися представники тренінгу «Стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію», який проходив у січні цього року, а також новачки, які мали за мету перейняти досвід у роботі з молоддю щодо європейської інтеграції. Зустріч розпочалася знайомством-грою «сніжний ком». Кожен, окрім свого імені, називав імена та епітети своїх попередників. Як виявилося, така форма знайомства є надзвичайно ефективною, оскільки допомагає не просто швидко запам’ятати одне одного, а й налаштовує на доброзичливу співпрацю. Представники тренерської групи «Діалог» Ярина Боренько (м. Львів) та Андрій Донець (м. Донецьк) запропонували учасникам написати найбільше очікування від даного проекту. Відповіді були майже однозначними – «гарних вражень», досвід», «знайомства».

21616b7e3d.jpg (21.44 Kb)Під час конференції відбулася презентація ініціатив учасників тренінгу, які у своїх групах наголошували на європейському вимірі молодіжних проектів, неформальній освіті молоді тощо. Вони намагалися пропагувати європейські цінності через книгу, фото та кіно. Групи презентували свої проекти для сорока сумських учнів шкіл № 1,№ 9, № 12, № 17, № 25, № 29 – учасників місцевих євроклубів. Школярі відвідували групи «Кіно», «Книжки», «Фото», а потім голосували за той проект, на який вони хотіли б прийти ще і привести із собою друга.

Група «Кіно» пропонувала присутнім фільми на тему «Толерантність та ідентичність». Вони зробити 27 кінопоказів і не збираються зупинятися на досягнутому, адже їх проект користується попитом серед молоді. До цієї групи входили учасники Миколаївського ЦЄІ, Хмельницького ЦЄІ, Чернівецького ЦЄІ, Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб», ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» (м. Канів), Молодіжна організація народних демократів (м. Одеса), Бахчисарайський центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (м. Ялта).

Група «Книжки» у своєму проекті планувала провести шість зустрічей книжкового клубу, на яких знайомили з сучасними українськими та європейськими письменниками, які пропагують у своїх творах європейські цінності. Учасниками групи є Дніпропетровський ЦЄІ з темою «Життя в Європі», Харківський ЦЄІ на тему «Сучасна європейська «жива» література», Чернівецький ЦЄІ з темою «Європейська та національна ідентичність», Херсонський ЦЄІ на тему «Свобода-відповідальність=Анархія», Бахчисарайський центр регіонального розвитку «Топ-Кая» на тему «Європейська ідентичність».

Група «Фото» виступила на тему «Європа у моєму місті: архітектура, сучасність та історична пам'ять». До цієї групи входять учасники Чернівецького ЦЄІ, Вінницького ЦЄІ, Сумського ЦЄІ, Рівненського ЦЄІ, Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб».

01b1c7a70b.jpg (30.69 Kb)За результатами дитячого голосування, перше місце посів представник групи «Кіно» Олег Овчаренко (м. Кременчук, Полтавської області), срібна перемога дісталася Володимиру Туці з групи «Книжки» (м. Херсон), а почесне третє місце виборола Валерія Руссу у групі «Фото» (м. Чернівці). Переможці отримали призи від школярів, зроблені власноруч.

Учасники конференції мали змогу не лише брати участь в тематичних майстернях, а й обговорювати результати своєї діяльності, виробляючи стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію. В основу стандартів лягла неформальна освіта, цікавість, інформативність, «живе» спілкування, повага, вивчення потреб, пізнання європейських цінностей, дискусія, вільне висловлювання, толерантність, політична незаангажованість, інтерактивність тощо. Усі стандарти були затверджені учасниками конференції, які будуть надруковані в брошурі, яка вийде у травні 2010 року. Брошура міститиме приклади проектів, історії успіху, рекомендації та стандарти.

Розділ: Новини Переглядів: 4958 | Розміщено: 14 квітня 2010


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 

Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :