Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Про Мережу

Про Мережу

8 грудня 2009

Про Мережу центрів європейської інформації

Центр європейської інформації (ЦЄІ) - це регіональний інформаційно-просвітницький ресурсний центр з питань європейської інтеграції.

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) - добровільне об'єднання центрів європейської інформації. Мережа ЦЄІУ створена з метою підтримки і координування стабільної й ефективної діяльності центрів європейської інформації України. Мережа ЦЄІУ об’єднує 18 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції в містах Вінниця, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Тернопіль Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та офіційного партнера Мережі ЦЄІУ — Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (АР Крим). Центри європейської інформації України були створені в 2006-2008 рр. за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Місія Мережі центрів європейської інформації України - сформувати в Україні суспільство, яке базується на європейських цінностях.

Центри надають доступ усім зацікавленим особам (студентам, викладачам, журналістам, підприємцям та ін.) до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів щодо функціонування інституцій Європейського Союзу та інших європейських організацій, економіки, політики, освітніх та культурних процесів в країнах Європи, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних т а інших програмах ЄС, політики європейської інтеграції України, європейських цінностей та багатьох інших питань.

В центрах працюють консультанти, які допомагають відвідувачам у пошуку інформації.

На базі ЦЄІ проводяться просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України: прес-конференції, круглі столи, лекції, семінари, тренінги, дискусії, пізнавально-розважальні заходи для молоді, тематичні виставки, святкування Дня Європи, Дня європейських мов, Тижня Толерантності тощо.

Послуги центрів європейської інформації є безкоштовними, та їх двері є відкритими для усіх зацікавлених.

Мережа ЦЄІУ співпрацює з громадськими організаціями, державними органами та організаціями як в Україні, так і за її межами, які сприяють виконанню мети і завдань Мережі ЦЄІУ.

Мережа ЦЄІУ відкрита для приєднання нових учасників на засадах членства і партнерства.

На Форумі Мережі ЦЄІУ, що відбувся у червні 2010р. у Славську представники 15 центрів європейської інформації (м. Дніпропетровськ, Вінниця, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луганськ, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів та Чернівці) прийняли Положення Мережі ЦЄІУ.

На Форумі Мережі ЦЄІУ у листопаді 2011р. (м. Камянець-Подільський) були внесені зміни до Положення та прийняті до складу Мережі ЦЄІУ Кременчуцький ЦЄІ (ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб») та офіційний партнер – Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (м.Сімферополь).

На Форумі Мережі ЦЄІУ у серпні 2014р. були внесені зміни до Стратегії, Положення та прийняті до складу Мережі ЦЄІУ Тернопільський ЦЄІ (адмініструється громадською організацією «Тернопільський прес-клуб» і Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою) та Луцький ЦЄІ (адмініструється ВОГО «Фундація розвитку громад» і ОУНБ ім. Олени Пчілки).

Наразі 18 ЦЄІ входять до Мережі ЦЄІУ.

Після Форуму в рамках Мережі центрів європейської інформації України була створена ініціативна група «Є-Дія» («Європейська Дія»), засновниками якої стали 4 центри європейської інформації з міст Вінниця, Кременчук, Луганськ та Суми.
«Є-Дія» спрямована на впровадження Місії Мережі центрів європейської інформації, а саме – сформувати в Україні суспільство, що базується на європейських цінностях. Група діятиме на принципах взаємної поваги, прозорості, відкритості та демократичного прийняття рішень.
«Є-Дія» швидко реагуватиме на виклики в Україні та просуватиме європейські цінності. Вже з вересня 2014 року ініціативна група проводитиме для молоді чотирьох областей тренінги та дебатні турніри на тему спільних цінностей, які здатні об'єднати Україну.

Згідно Положення координаційним органом Мережі ЦЄІУ є Рада Мережі ЦЄІУ, яку очолює Голова Ради.

Рада Мережі:
• Євгенія Олійник (Чернівецький ЦЄІ, голова)
• Тетяна Федорова (Кіровоградський ЦЄІ);
• Наталя Гордійчук (Дніпропетровський ЦЄІ);
• Людмила Чабак (Чернігівський ЦЄІ);
• Наталя Шальнова (Херсонський ЦЄІ);
• Олена Гаркуша (Черкаський ЦЄІ).

Попередній склад Ради Мережі:
• Оксана Бондар (ЦЄІ м. Вінниця, Голова Ради Мережі ЦЄІУ),
• Анна Десятова (ЦЄІ м. Суми),
• Наталя Датченко (ЦЄІ м. Луганськ),
• Ярослав Філяк (ЦІЄ м. Чернівці),
• Тетяна Федорова (ЦЄІ м. Кіровоград),
• Олег Овчаренко (ЦЄІ м. Кременчук),
• Наталя Гордійчук (ЦЄІ м. Дніпропетровськ).


Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org
e-mail: ukrcei@gmail.com

Про Мережу, Новини

1 червня 2012

Розроблено Стратегію розвитку Мережі центрів європейської інформації України до 2014р.

Запрошуємо ознайомитися з стратегією розвитку Мережі центрів європейської інформації України (ЦЄІУ). Розробка стратегії розвитку Мережі ЦЄІУ – це перший крок до проведення системної діяльності центрами європейської інформації України та створення цілісної комунікаційної платформи між регіонами України задля збереження унікальної європейської ідентичності нашої держави в умовах глобалізації та кризових економічних явищ.
Документ підготований членами Мережі Центрів Європейської Інформації за методологічної підтримки експертами з питань стратегічного планування ГО «Агентства стійкого розвитку Луганського регіону» та за фінансової підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту «Розробка стратегії Мережі центрів європейської інформації України».
Завантажити Стратегію >>>

Про Мережу

27 липня 2010

Як стати членом Мережі центрів європейської інформації України?

Членом Мережі ЦЄІУ може стати центр європейської інформації, який:
• визнає Положення про Мережу ЦЄІУ;
• відповідає визначенню ЦЄІ;
• звернеться до Ради Мережі з листом про мотивацію та надасть інформацію про діяльність ЦЄІ
• готовий надати 3 рекомендаційних листи від членів Мережі ЦЄІУ або організацій, що займаються проєвропейською діяльністю і співпрацюють щонайменше протягом року з Мережею ЦЄІУ і/або з ЦЄІ, який виявляє бажання вступити в Мережу ЦЄІУ.
За рішенням Ради Мережі ЦЄІУ такий центр може отримати статус Асоційованого члена Мережі ЦЄІУ. Асоційований член Мережі ЦЄІУ має права членів Мережі ЦЄІ, окрім права голосування. Рада Мережі ЦЄІУ виносить на Форум Мережі ЦЄІУ пропозицію щодо прийняття Асоційованого члена Мережі ЦЄІУ у члени Мережі ЦЄІУ.

Статус Асоційованого члена діє до моменту прийняття рішення щодо членства на черговому Форумі Мережі ЦЄІУ. Асоційований член має право брати участь у мережевих заходах та ініціювати свої заходи.

Про Мережу

14 грудня 2009

Контакти

Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org
e-mail: ukrcei@gmail.com

Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :