Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями

Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями
Під такою назвою 15 травня 2013 року у 7 регіонах України відбулась веб-конференція в рамках відзначення Днів Європи.
Через мережу Інтернет в обговоренні взяли участь експерти та громадськість Кіровограду, Сум, Херсону, Хмельницького, Чернівців, Чернігова та Харкова.
Основним експертом виступив Сергій Чумак, Полтавський осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України. Метою заходу був обмін досвідом між представниками громадських організацій щодо доступності як надання можливості людям з інвалідністю вести незалежний спосіб життя.
Представники семи регіонів (восьмий регіон представляв експерт з м.Полтави) України міркували про те, що можна зробити для покращення ситуації вже сьогодні. Це була не просто дискусія, а обмін ідеями, практичним досвідом, пропозиціями.
Так, неабиякий інтерес аудиторії викликала інформація Херсонського ЦЄІ, зокрема, розповідь голови організації «Ініціативи на захист прав інвалідів», представника Національної асамблеї інвалідів Олексія Ліпкова про організацію туристичних маршрутів та байдаркових подорожей для людей з обмеженими можливостями, а також про співпрацю зі Скадовським дельфінарієм.
Зацікавлення викликав і досвід чернівецької громадської організації «Безбар'єрне місто»: голова ГО Андрій Шевчук розповів, як за ініціативи ГО було створено прибуткове виробниче підприємство, продукція якого потрібна для покращення життя інвалідів. Про те, як це зробити в будь-якому регіоні, можна дізнатися з виданого організацією посібника.
Харківчани повідомили про цікаву місцеву ініціативу, варту наслідування, – конкурс проектів, спрямованих на підвищення суспільного становища людей з особливими потребами для громадських організацій.
Кіровоградська учасниця (Людмила Володимирівна Шукрута, голова громадської організації матерів дітей-інвілідів та інвалідів „Серце матері”) запропонувала центрам європейської інформації приділяти увагу заходам, які б сприяли психологічній та соціальній адаптації інвалідів у суспільстві.
Від хмельничан експертом виступив голова міського УТОСу Гула М.М., який зупинився на проблемах обслуговування слабозорих людей в магазинах, аптеках, держустановах.
Учасники веб-конференції поділилися проблемами інтеграції людей з обмеженими можливостями у суспільство. Основними з них залишаються низький рівень забезпечення безперешкодного пересування інвалідів по вулицях міст, користування громадським транспортом, доступу до об’єктів інфраструктури. Недостатньою є і соціальна та психологічна робота з сім’ями, в яких є діти з обмеженими можливостями.

Серед можливих шляхів вирішення цих труднощів експерти внесли пропозиції щодо створення мережі спеціальних центрів допомоги для інвалідів з широким залученням європейського досвіду та спеціальних організацій, які б займалися обладнанням закладів міської інфраструктури спеціальними конструкціями для полегшення доступу інвалідів.

Контактна особа Євгенія Олійник – моб. 0509091345

***
Проект “Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.
Проект передбачає проведення Днів Європи у травні 2013 року у регіонах України з фокусуванням на дискусіях про європейські цінності, зокрема, тематиці прав людини та громадянської активності.
Розділ: Новини Переглядів: 1537 | Розміщено: 23 травня 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :