Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » В 11 ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ПРОЙШОВ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ

В 11 ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ПРОЙШОВ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ
prezentac_ya_osv_tn_h_program.jpg (44.34 Kb)З 15 по 21 листопада Мережа центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” та у партнерстві з проектом «Teraz Wrocław» провела Європейський освітній тиждень. Метою мережевого заходу було донесення до українців інформації про європейські освітні проекти та інтеграцію України до європейського освітнього простору.

Протягом тижня 11 центрів європейської інформації в регіонах України провели інформаційно-просвітницькі заходи, в яких взяли участь більше тисячі молодих українців: скайп-конференції та зустрічі з „живими книгами” – особами, які з власного досвіду розповідали про навчання, стажування та волонтерство за кордоном; виставки, кінопокази, презентації програм навчання та стажуваня за кордоном; презентації програм неформального навчання та волонтерства; консультування з пошуку міжнародних стипендій та грантів від міжнародних представництв та фондів, а також курсів та тренінгів, програм навчання, необхідних для подальшого кар’єрного росту; дискусії та дебати щодо реформування вищої освіти та інтеграції України до європейського освітнього простору; зустрічі з представниками українських навчальних закладів, які впроваджують європейські стандарти освіти.
15 листопада у Вінницькій ОУНБ пройшла зустріч-дискусія „Освіта по-європейськи в Україні та за кордоном”, під час якої старшокласники, студенти та представинки шкільних європейських клубів м. Вінниці та області дізналися про запровадження європейських освітніх практик та адаптацію їх до українських потреб і реалій на прикладі університету економіки та права "КРОК" та взяли участь у скайп-конференції з українськими студентами, що навчаються у Вроцлаві за сприяння проекту “Teraz Wroclaw”. 16 листопада центр європейської інформації у м. Вінниця відбулася презентація „Неформальна освіта: Європейська волонтерська служба” з презентацією програми Європейської Комісії „Молодь в дії” за участю волонтерів Європейської волонтерської служби.

У Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського зібралися студенти, школярі та випускники, щоб дізнатися про можливості продовжити освіту за кордоном. Зустріч модерували учасники міжнародних програм стажування та волонтаріату. Олег Овчаренко, голова Кременчуцький ІПЦ "Європейський клуб", розповів про можливості співпраці з польськими вищими навчальними закладами та презентував деякі з основних польських освітніх програм, у яких брали участь наші викладачі і студенти. Серед них були: Teraz Wrocław, Study Tours To Poland, пропозиції Ценрту досліджень Східної Європи Варшавського університету, програми Колегіуму Східної Європи з Вроцлава та інші. Слухачам була надана корисна інформація щодо умов стажування, фінансового забезпечення, необхідний пакет документів для поїздки. Молодь неформально поспілкувалася про програми здобування магістерського ступеню, наукові стипендійні програми, стажування та волонтерство, отримала детальну інформацію «з перших рук» про тонкощі заповнення аплікаційних документів, особливості організації формальної та неформальної освіти за кордоном. 19 листопада, у відділі міжнародних зв'язків КНУ ім. Михайла Остроградського відбулася веб-конференція, під час якої кременчуцькі студенти поспілкувалися з українськими учасниками проекту Teraz Wrocław, що зараз навчаються у вроцлавських університетах.

Протягом тижня Хмельницький ЦЄІ провів презентацію проекту "Тeraz Wroclaw" та скайп - зустріч з українськими студентами, що навчаються у Вроцлаві, інформаційну годину "Європейська система освіти як прояв сучасної європейської інтеграції. Можливості навчання за кордоном" для учнів старших класів, кінопоказ європейського кіно "Образи Європи" на прохання представників євроклубу "Позитив", навчальне заняття - практикум по формах і методах інформаційної підтримки проекту "Teraz Wroclaw" в районних центрах.

17 листопада в Луганському національному університеті імені Т.Шевченка було проведено презентацію освітніх програм та можливостей стажувань для молоді. Освітньо-консультаційним Центром «Освіта» (м.Харків) з представленням поточних річнмх навчальних програм для української молоді. Представники Луганського ЦЄІ презентували можливості навчання у Вроцлавських вищих навчальних закладах (Польща), що надаються українським школярам та студентам за допомогою проекту «Teraz Wroclaw». Міжнародною молодіжною організацією AIESEC були представлені можливості професійних стажувань у різних країнах світу. Іван Сироватко, віце-президент із зв’язків з громадськістю Луганського комітету молодіжної організації AIESEC зазначив: «Гарно, що в одній презентації було надано настільки багато різноманітної інформації – і про навчання за кордоном, і про стажування, а також про освітні можливості, якими молодь може користуватися не покидаючи рідного міста, а просто завітавши до бібліотеки».
15, 16 і 19 листопада Луганський ЦЄІ провів кінопокази сучасного європейського кіно, метою яких було ближче знайомство з життям у країнах ЄС та баченням його кіно-митцями. Після показів учасники дискутували щодо таких важливих аспектів життя у країнах ЄС, як система охорони здоров’я, освіта, свобода пересування в межах Європейського Союзу, життя іммігрантів та проблем, з якими вони зіштовхуються у повсякденні, важливі питання історії та трансформаційних процесів кінця 80-х – початку 90-х років на території сучасного Європейського Союзу тощо. Луганський ЦЄІ та Луганська обласна громадська організація Бізнес клуб «Європейський вибір» провели тренінг для студентства з актуальних питань розвитку студентського лідерства та студентського самоврядування (м. Северодонецьк, Луганська область). В рамках Тижня у ЦЄІ було відкрито виставку «Навчання в Європі», що буде діяти до кінця листопада та запрошує всіх, хто цікавиться даними питаннями.

Черкаський ЦЄІ організував скайп-конференцію з українськими студенами, що навчаються у Вроцлаві за сприяння проекту “Teraz Wroclaw”. Учні, що бажають навчатися в Польщі, мали можливість у невимушеній, дружній бесіді дізнатись про умови вступу та особливості навчання в польських вузах. Телепередача «Освіта за кордоном: за і проти» в прямому ефірі на обласному телебаченні спільно з учнями та викладачами Першої гімназії, які побували за навчальними обмінами за кордоном, підвела підсумок Європейського освітнього тижня у Черкасах.

Чернівецький ЦЄІ провів презентацію проекту "Teraz Wrocław" та веб-спілкування старшокласників та студентів з представниками проекту "Teraz Wrocław".

У Миколаївському Центрі європейської інформації також відбулася скайп-зустріч із представниками проекту Тераз Вроцлав для студентської молоді.

Дана інціатива викликала великий інтерес серед української молоді, тому Мережа центрів європейської інформації й надалі буде проводити інформаційно-просвітницькі заходи з тематики інтеграції України до європейського освітнього простору

Деталі проведення заходів в областях України можна дізнатися на сторінках регіональних центрах європейської інформації - http://ukrcei.org

Контактна особа:
Оксана Бондар,
Центр європейської інформації у м. Вінниця
e-mail: oksana.bondar.v@gmail.com
тел. +38-097-3913590

* * * * *
Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об'єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com.

Проект «Teraz Wrocław» - це некомерційний проект, започаткований у 2006 році з ініціативи мерії та вищих навчальних закладів міста Вроцлава (Польща). Основне завдання акції - запросити молодь зі Східної Європи на навчання до вроцлавських вищих шкіл, інформувати про умови вступу та навчання у них. Сайт: www.study-in-wroclaw.pl

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив Сайт: www.irf.ua.

Розділ: Новини Переглядів: 4317 | Розміщено: 23 листопада 2010


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :