Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » У Львові говорили про громадянське суспільство та європейські цінності

У Львові говорили про громадянське суспільство та європейські цінності
20121205lvivimg_0952.jpg (87.12 Kb)Про громадянське суспільство та європейські цінності йшлося на круглому столі «Цивілізаційна приналежність України до засад європейського громадянства», що відбувся 5 грудня 2012 р. в залі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій та Центрів європейської інформації Кременчука, Луганська, Львова, Тернополя, Вінниці, Дніпропетровська, Чернівців.
Організаторами круглого столу виступили: Мережа центрів європейської інформації України, Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», ЛМГО «Інститут політичних технологій» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». З доповіддю «Чи існує проблема «схід-захід», як знайти шляхи вирішення?» виступив Олександр Лавринович (Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан»). Експерт відзначив, що для досягнення Україною стандартів ЄС бракує політичної волі на рівні прийняття рішень у нашій державі, натомість маємо амбівалентність українського політикуму. Україні потрібне сильне розвинуте громадянське суспільство для здійснення процесу суспільних трансформацій на шляху до євроінтеграції. Але неможливо також досягнути прогресу без політичних рішень, можливо не завжди популярних, з боку владних інституцій.
Автором другої доповіді виступив Ігор Баб’юк (Буковинський центр виборчих технологій). Під час розкриття теми: «Посттоталітарний синдром як перешкода формуванню європейського стилю мислення» експерт відзначив, що ми (громадські інституції) повинні бути проповідниками європейської доктрини цивілізаційних цінностей. Необхідно формувати сприятливі середовища, громадські організації, а особливо центри європейської інформації, які і є трансформуючими середовищами.
Представник ГО «Молода дипломатія» Максим Детинченко зазначив, що молоде покоління, яке народилось і виросло вже у незалежній Україні, має дещо інші погляди на проблематику, задекларовану в назві круглого столу. Проблема цивілізаційного вибору країни перед молоддю не стоїть зовсім. Це однозначно європейський вектор розвитку. Молодь не обтяжена історичною спадщиною конфліктів з сусідніми країнами, на неї не тисне радянське минуле. Молоді люди зараз конкретні і прагматичні, вони легко знаходять спільну мову як з ровесниками з-за кордону, так і з інших регіонів України.
Після дискусії члени Мережі центрів європейської інформації України продовжили роботу в малих групах та сформували ідеї щодо нових форм відзначення Днів Європи в Україні-2013. Були запропоновані проектні ініціативи з впровадження європейських цінностей та розуміння європейського громадянства для різних вікових категорій: учнівська, студентська молодь, люди зрілого віку, пенсіонери. Не залишаться поза увагою й інтерактивні розважально-просвітницькі заходи, які традиційно проводить Мережа центрів європейської інформації до Дня Європи.

На думку учасників круглого столу, сучасні проблеми у стосунках України з Європейським Союзом спричинені низьким рівнем громадської активності і порушеннями прав людини в Україні. Саме цим питанням будуть присвячені наступні круглі столи, одним із організаторів яких виступить Мережа центрів європейської інформації України. Зокрема:
- «Права людини і громадянина: практики ЄС і українські перспективи» (м.Дніпропетровськ, 18 грудня 2012 р.);
- «Активний громадянин-основа побудови демократичної держави» (м.Одеса січень 2013 р.).

Контактна особа: Євгенія Олійник (моб.0509091345).
Розділ: Новини Переглядів: 4296 | Розміщено: 7 грудня 2012


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :