Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » У Дніпропетровську відбувся круглий стіл

У Дніпропетровську відбувся круглий стіл
201212dnepr_2.jpg (76.18 Kb)«Права людини і громадянина: практики ЄС і українські перспективи» такою була тема круглого столу, що відбувся 18 грудня 2012 р. в конференц-залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій та Центрів європейської інформації Кременчука, Чернігова, Кіровограда, Харкова, Дніпропетровська та Чернівців. Організаторами круглого столу виступили Мережа центрів європейської інформації України та Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» у співпраці з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
До участі у круглому столі долучились представники Центрів європейської інформації з різних областей (Кіровоградської, Кременчуцької, Чернігівської), громадських організацій (з Харкова, Дніпродзержинська та Павлограда).
201212dnepr_1.jpg (59.64 Kb)Думками з приводу переваг європейського громадянства на прикладі країн Європейського Союзу з присутніми поділився Василь Євгенович Сухов - голова Комитету з прав людини Громадської Ради при Дніпропетровській облдержадміністрації.
Зосереджуючи увагу присутніх на головній темі круглого столу він відзначив, що серед основних переваг громадян Європейського Союзу є право на вільне пересування в межах країн Шенгенської зони та право звернення громадян до влади по допомогу. Також в своєму виступі він зазначив, що українцям потрібен час на свідоме визнання переваг європейського громадянства, тому потрібно використовувати різноманітні інформаційні механізми популяризації або навіть пропаганди життя в Європі.
Ще одним доповідачем став Ігор Гаврада, експерт Буковинського центру виборчих технологій. Говорячи про внесок громадськості у забезпечення прав людини в Україні він зазначив, що українці мають бути готові до створення громадянського суспільства, побудованого на принципах чесного співробітництва громадян правової держави.
201212dnepr_3.jpg (63.09 Kb)В ході обговорення учасники досить жваво висловлювались з приводу дотримання прав людини в Україні, наводили окремі приклади та обговорювали можливі шляхи вирішення окремих проблем.
Під час роботи в малих групах учасники зосередили свою увагу на необхідності інформування громадськості про сучасний стан європейської інтеграції України. Адже саме поінформований громадянин, котрий усвідомлює цінності європейського вибору, є головним рушієм європейського вектору зовнішньої політики України. Лише небайдужий громадянин може вимагати від держави не порожніх заяв про успіхи євроінтеграції, а реальних кроків у цій сфері.
Потрібно шукати ефективний інформаційний привід для просування інформації про європейське громадянство та права людини – такою була основна думка учасників.
Розділ: Новини Переглядів: 2334 | Розміщено: 20 грудня 2012


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :