Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Проект «Мікрогрантова підтримка Центрів європейської Інформації – шлях до розвитку мережі ЦЄІ»

Проект «Мікрогрантова підтримка Центрів європейської Інформації – шлях до розвитку мережі ЦЄІ»
В продовж грудня 2009 р. – серпня 2010 р. Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» реалізовувало проект «Мікрогрантова підтримка Центрів європейської Інформації – шлях до розвитку мережі ЦЄІ».
Діяльність в рамках проекту поділялась на три напрямки:
І. Проведення конкурсу мікрогрантів серед ЦЄІ.
ІІ. Мережева діяльність ЦЄІ.
ІІІ. Підготовка брошури для ЦЄІ. І. Проведення конкурсу мікрогрантів серед ЦЄІ.
На початку проекту визначені конкурсні умови отримання мікро грантів (принципи та порядок оцінювання), напрямки діяльності центрів європейської інформації в рамках конкурсу.
В конкурсі взяли участь наступні організації:
• Центр громадських молодіжних організацій Волині “Наша справа”
• Одеський обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс»
• Херсонське міське громадське об’єднання “Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій”
• Тернопільська міська організація “Тернопільський прес-клуб”
29 січня 2010 року в м.Суми на ІІ нараді Ініціативної Групи визначені переможці конкурсу та розмір фінансування по кожному ЦЄІ.
Проект Центр громадських молодіжних організацій Волині “Наша справа” підтриманий у запитуваному розмірі- 4 845 грн., проекти трьох інших організації підтримані у розмірі по 2 000 грн.
Також конкурсною комісією було прийнято рішення профінансувати заходи, які проводились учасниками тренінгу «Стандарти роботи з молоддю у сфері інформування про європейську інтеграцію» (25-29.01.2010 р., м. Суми).
Заходи ЦЄІ в рамках мікропроектів відвідувались членами ініціативної групи ЦЄІ та представниками конкурсної комісії з відбору мікропроектів.
У рамках проекту Тернопільський центр європейської інформації провів два заходи та організував виставку творчих робіт школярів.
Перший круглий стіл відбувся 15 квітня. У ньому взяли участь понад 40 старшокласників та студентів Тернопільського інституту ім.. Чорновола. До обговорення була запропонована тема – «Європа для українського студентства». Доповідачі – керівники міжнародних відділів при вузах, студенти, які навчалися у європейських вузах – розповіли про можливості навчання у вузах Європи та вимоги для студіювання за кордоном. Колишні студенти поділилися власним досвідом навчання у вузах Польщі та Франції, оформлення документів на навчання та тими можливостями, особливостями освіти за кордоном, дозвіллям студентів тощо.
Дискусія тривала кілька годин. Відтак було досягнуто головної мети — зацікавити ідеями європейської спільноти молодих людей, подати їм якомога більше інформації "з перших вуст". Учасникам оглянули презентацію студентських програм обмінів між Польщею, Францією та Україною, кожен отримав роздатковий матеріал.

22 квітня відбувся круглий стіл за участю представників громадських та молодіжних організацій Тернополя, шкільних євроклубів. На ньому обговорювалися можливості співпраці громадських організацій Тернопільщини із колегами з ЄС. На зустріч були запрошені представники громадських організацій Тернополя, які уже налагодили таку співпрацю, йшлося про можливості волонтерства, перешкоди, які можуть виникати на шляху до цього, можливості реалізації спільних проектів, пошук партнерів.
На круглому столі були присутні 27 учасників. Дискусія тривала понад 3 години.
Мета заходу була досягнута – представники ЗМІ ознайомилися із діяльністю громадських організацій ЄС, отримали інформацію про шляхи налагодження співпраці та можливості співпраці.

У квітні Тернопільський центр європейської інформації оголосив конкурс творчих робіт школярів на тему «Європа – спільний дім народів». Для розповсюдження інформації було залучено обласне управління освіти, міське управління освіти, Тернопільський інститут післядипломної педагогічної освіти, який особливо доклався до популяризації конкурсу серед навчальних закладів, спеціалізованих закладів, центрів дитячої творчості, шкільних євро клубів. Загалом на конкурс надійшло понад 50 робіт – малюнків, картин, виробів з бісеру, дерева, пластиліну, пінопласту, тканин, аплікацій та колажів, один віршований твір.
Виставка відкрилася на початку травня, як і планувалося, і була приурочена відзначенню Днів Європи. За час дії виставки її відвідували представники органів місцевого самоврядування, депутати міської та обласної рад, журналісти, учні, вчителі, батьки.

15 травня Одеським ЦЄІ було проведено спортивно-інтелектуальну гру до Дня Європи. Гра проводилася з метою формування в одеситів, а зокрема молоді, відчуття європейської ідентичності та європейського патріотизму. В рамках квесту було влаштовано декілька публічних громадських заходів,як то відкриття квесту, смама гра, що відбувається в центрі міста, нагородження переможців квесту. Головною метою таких заходів публічного характеру стало привернення уваги одеситів, що не беруть участь у квесті та ЗМІ до теми європейської історії та європейської ідентичності Одеси, а також привернення уваги ЗМІ до роботи Центру Європейської Інформації (ЦЄІ).
Всім учасникам було роздано надруковану інформацію про функціонування центру та його контакти.
За загальним заліком в квесті взяли участь 7 команд, до старту дійшло 5, бо 2 інші зійшли з дистанції. Три команди-переможця квесту «Галопом по ЄвропАх» отримали призи. Всі учасники квесту отримали пам,ятні дипломи, роздатковий матеріал з інформацією про Євросоюз, купу гарних вражень і веселе святкування Дня Європи, прямо після завершення квесту. Організатори об,єднали нагородження, яке відбувалося прямо в день квесту із святкуванням в одному із кафе міста.
В рамках мікропроекту впродовж березня було проведено п’ять засідань кіноклубів на європейську тематику. Учасниками були- учні старших класів та студенти.

1 квітня 2010 в приміщенні Херсонської ОУНБ ім.О.Гончара в рамках арт-паті «Ангел дурнів» відбулося:

- Презентація перистих хмар з книжки Тетяни Кондаковій «На зв'язку»
- Слайд-презентація «Ангел дурнів» Артема Мар'янського
- Хореографічна композиція Марії Гузєєва "Між небом і землею"
- Вільна презентація фільму «Прекрасна зелена» і дискусія на цю тему
- Вільна презентація книг «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон» Р. Баха, «Бійня номер п'ять, або Хрестовий похід дітей» К. Воннегута, «ANARCHY IN THE UKR» С. Жадана і дискусія на цю тему
- Джазовий концерт дитячого «Диксиленд» і виступ групи «Місто несплячих»
- Відкриття персональної фотовиставки «Віктор Юдін та його птахи»

В проекті прийняло участь 6 організацій та 5 окремих митців та виконавців.
Кількість аудиторії склала понад 60 відвідувачів, більшість з яких – студентська та учнівська молодь.
Фотосет «Біосферний заповідник ім. Ф.Е.Фальц-Фейна – спільне чудо України та Європи або Приклад створення та підримання продуктів європейського мислення та європейської культури в степах України»
спрямовано на зацікавлення проблематикою прикладів європейського ставлення до власної справи серед сучасних українців, відповідального, культурного та цивілізованого ставлення до рідної землі.
Акція шла під гаслом «Асканія-Нова – європейська оаза в степах України»
Навчальна мета заходу - Зацікавлення прикладом відповідального ставлення до навколишнього середовища з боку як засновника першого в Україні заповідника Асканія-Нова Фрідріха Фальц-Фейна так і його сьогоднішнього директора Віктора Гавриленко, який зумів зберегти та прикрасити заповідник під час економічної руїни. Пригортання уваги до питань «європейська ідентичність та екологія, європейська ідентичність та соціально відповідальний бізнес»
Цільові групи проекту: фотографи Херсонського фотоклубу «Свіжий погляд», вчені-екологи ХДУ та Херсонського краєзнавчого музею, журналісти, відвідувачі порталу Арткавун, студенти та учні, учасники Європейських клубів, читачі бібліотеки
«Фотосет «Асканія-Нова – подвійне чудо України та Європи» 29.05.2010 відбувся за участю творчої групи в 40 фотографів, екологів, істориків та окремих митців.

Волинський ЦЄІ реалізовував мікропроект «Європейська олімпіада» -конкурс на знання про країни Європи та Європеський Союз та конкурс декоративно-прикладних робіт «Україна і ЄС в майбутньому».
Європейська олімпіада – це освітньо-виховна програма, яка спрямована на надання можливості учнівській молоді проявити свої знання щодо обізнаності про ЄС.
В конкурсі брала участь молодь із загально-освітніх шкіл 14 районів та 4 міст Волинської області.
В конкурсі декоративно-прикладного мистецтва брали участь учні всіх класів. На обласний тур конкурсу були представлені були представлені кращі роботи, що перемогли в районі (по три роботи від кожного району) –всього 40 робіт.

ІІ. Мережева діяльність ЦЄІ.

З нагоди відзначення Дня Європи в Україні Мережею центрів європейської інформації в ЦЄІ областей України було підведено підсумки конкурсу фотовиставки на тему: «Європа у моєму місті: архітектура, сучасність та історична пам’ять».

В ЦЄІ «Буковина-Європа» 18 травня 2010 року відбулася презентація переможців цієї фотовиставки міст: Вінниці, Кременчука, Рівного, Сум та Чернівців. Фотографії презентували:
м. Вінниця - координатор проекту, волонтерка з Польщі – Кася Качинська; переможець конкурсу – Оля Кавуненко;
м. Кременчук – координатор Ольга Малогловець; переможці конкурсу – Аліна Берещук та Дарина Корба;
м. Рівне – керівник ЦЄІ Ірина Шинковська; переможець конкурсу – Дарія Гаврюсяєва;
м. Суми – Людмила Голіус;
м. Чернівці – презентували роботи фотоклуб «Об’єктив» ЗОШ № 28 та переможниця – Юлія Павлюк.
На фотовиставці було представлено 44 роботи.

Під час реалізації проекту Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» відбулось чотири наради ініціативної групи.

Результати наради:
• Розроблено план діяльності Мережі на 2010 рік.
Розроблено та прийнято Положення конкурсу мікро грантів серед ЦЄІ «Мікрогрантова підтримка Центрів Європейської Інформації - шлях до розвитку мережі ЦЄІ.
• Визначений склад конкурсної комісії
• Визначено переможців конкурсу міні грандів
• Рішення про підтримку Сумської ініціативи
• Рішення про розробку брошури, а не проведення конкурсу
• Розроблено та прийнято положення про Мережу ЦЄІ
• Обговорені пропозиції про поведення форуму у Львові у червні 2010 на базі Львівського ЦЄІ.
• Члени ініціативної групи взяли участь у розробці програми форуму.

Членами ініціативної групи та працівниками проекту були відвідані заходи, які відбулися у містах Чернівці, Одеса, Суми, Дніпропетровськ, Миколаїв, Херсон, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Вінниця.

ІІІ. Підготовка довідника для ЦЄІ.

1.Перед початком роботи над довідником надіслано запит на посольства держав-членів ЄС щодо необхідної інформації.
2. Розроблена анкета, за якою ЦЄІ подали інформацію щодо браку літератури.
3. Проаналізовано отриману інформацію від ЦЄІ..
4. Проаналізовано електронних джерел інформації, зокрема: офіційного сайту Представництва Європейської Комісії в Україні.
5.Визначена тематика та структура брошури для ЦЄІ.
6. Підготовлений до друку довідник, який складається з трьох розділів:
І. Європейський Союз.
1.1. Історія створення та мета діяльності Європейського Союзу
1.2. Основні етапи розширення ЄС
1.3. Інституційна структура ЄС згідно Лісабонського договору
1.4. Право ЄС
1.5. Членство в ЄС: вимоги до кандидатів на вступ (Копенгагенські критерії)

ІІ. Європейський вибір України.
2.1. Мета, стратегія та здійснення євроінтеграційної політики України
2.2. Основні етапи формування відносин Україна – ЄС
2.3. Правові засади співробітництва між Україною та Європейським Союзом
2.4. Реалізація політики сусідства між Україною та ЄС
2.5. «Східне партнерство» та його вплив на відносини Україна – ЄС
2.6. «Чорноморська синергія», як один з напрямів співпраці Україна - ЄС
2.7. Європейські програми в галузі освіти та культури: можливості для України
2.8. Подальша реалізація стратегічних відносин Україна – ЄС

ІІІ. Об’єднана Європа: країни-члени ЄС.
У розділі подано довідкову інформацію про 27 країн-членів ЄС.

Загальний об’єм довідника – 330 сторінок формату А5.
Розділ: Новини Переглядів: 2846 | Розміщено: 8 грудня 2010


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :