Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС
19.05.2016_1_.jpg (37.1 Kb)Міжнародна веб-конференція «Соціально-економічні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС» за участі експертів з Латвії та Польщі пройшла в Чернігові на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Участь взяли дрібні сільгоспвиробники, фермери, власники домогосподарств, представники громадських організацій та фермерських асоціацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігова, Миколаєва, Черкас, Старобільська, Івано-Франківська. 19.05.2016_2.jpg (330.71 Kb)Захід відвідав і директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Cергій Хоботня.
Насамперед на прикладі Латвії учасники заходу мали нагоду дізнатися як розвиваються господарства дрібних сільгоспвиробників у країнах ЄС та які преференції вони отримують.
Голова правління Латвійського центру сільських консультацій та освіти Мартіньш Цімерманіс розповів присутнім про шлях Латвії до членства в ЄС, одночасний процес перебудови сільського господарства та його нинішній розвиток. Пан Матіаш наголосив, що кожен гектар землі чи лісу в Латвії використовується для створення додаткової вартості з огляду на гостру нестачу в країні територій сільськогосподарського призначення. Велика підтримка йде на розробку наукових досліджень та інновацій, які мають практичне впровадження у сільському господарстві. Причому нові технології підбираються з точки зору рентабельності їх впровадження. Значна увага приділяється також наданню консультативної допомоги та підвищенню освітнього рівня самих фермерів. Ще однією важливою проблемою Латвії є міграція сільської молоді до міст. Тому створення робочих нових місць та можливостей перекваліфікації є ще однією складовою підтримки розвитку села з боку держави.
Також експерт відзначив, що в Латвії постійно намагаються знайти баланс між інтересами великих корпорацій та малих сільгоспвиробників. Кооперативний рух для останніх є запорукою розвитку та оновлення господарств та збуту власної продукції. Кооперативи, як правило, мають для цього мережу своїх магазинів. Пріоритет надається екологічно чистій продукції. Все це підпорядковано одній великій меті – створення ефективного бізнесу, який постійно розвивається. Головне, що побажав пан Цімерманіс українцям, не продавати землі сільгосппризначення, бо у Латвії це призвело до підвищення цін на землю через спекуляції приватних власників.
Ігор Любашенко, викладач Університету соціальних і гуманітарних наук (Варшава, Польща) ще раз звернув увагу на можливості Угоди про Асоціацію з ЄС для аграрного сектору України. «Перш за все, це доступ до ринку в майже 500 млн. споживачів, але Україна має за найближчі 7 років привести свою продукцію у відповідність до європейських стандартів».
Голова громадської організації «Центр сприяння розвитку громад» Римма Олексенко наголосила на необхідності налагодження систематичної консультативної допомоги малим фермерам та наближення до них науки та технологій, які повинні мати прикладний характер. В середовищі малих сільгоспвиробників необхідно подолати недовіру, стимулювати кооперацію та розвиток екологічно чистого виробництва.

Захід був організований та проведений Чернігівським, Луганським (Старобільським), Черкаським, Миколаївським, Івано-Франківським центрами європейської інформації у співпраці з Сіверським інститутом регіональних досліджень в рамках проекту Кампанія відзначення Днів Європи в Україні-2016 "RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!" за підтримки МФ "Відродження"

Розділ: Новини Переглядів: 2690 | Розміщено: 27 травня 2016


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :