Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС

Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС
Веб - конференція з такою назвою відбулась 22 травня 2013 року у 7 регіонах в рамках відзначення Днів Європи в Україні. Через мережу Інтернет у веб - конференції взяли участь експерти та громадськість з таких міст: Суми, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, Черкаси та Миколаїв. Запис заходу доступний для перегляду на http://youtu.be/Vd3at9iEgoc
Основним експертом виступив Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
Ігор Бураковський відмітив, що об’єднання слабкого і сильного, в інтеграційному вимірі (якщо воно проходить у відповідності з дотриманням правильності процедур) означає посилення слабкого партнера. Також експерт підтримує тезу про те, що Європейський Союз є двигуном економічної конвергенції. «Будь-яка економічна угода не є гарантією економічного зиску. Успіх можливий лише тоді, коли держава системно та послідовно реалізовує взяті на себе зобов’язання з реформування законодавства, створення сприятливого інвестиційного клімату. Ніхто не зробить за Україну її «домашнє завдання». Укладення Угоди про асоціацію з ЄС та вільну торгівлю, залучення європейських інвестицій та технологій – це шанс для України модернізувати власну економіку», – зазначає Ігор Бураковський.
На питання з аудиторії в Миколаєві: «Чи не стане для України Угода про Асоціацію з ЄС «економічною ямою», як це сталося з відомими країнами – Грецією, Італією, Іспанією, Португалією?», – експерт відповів: зараз Україна, згідно статистичних даних, дуже відстає в економічному сенсі. В 2009 році Україна, не будучи членом ЄС, втратила більше інших країн під час світової економічної кризи, а що стосується названих країн – то ті зміни, які в них відбуваються, в тому числі завдяки допомоги з боку ЄС, вказують, що є тенденція до поліпшення ситуації.
Головне в Європейському Союзі те, що це – утворення, яке базується на певних цінностях – і Україні доведеться впроваджувати ті ж законодавчі норми, як в ЄС – так само чинять й інші країни, які співпрацюють з ЄС.
При вступі до Митного Союзу – ми станемо не самостійними гравцями. Економічні розрахунки проведено, але вони мають політичне забарвлення, нам же потрібна якісна аналітика. Питання цінностей та економічні питання не можна роз’єднувати, тут мова йде про соціальну справедливість.
Експерт з Миколаєва, декан факультету політичних наук Чорноморського державного університету ім. П.Могили, Олександр Шевчук зауважив, що тісна співпраця з ЄС – це шанс підвищити рівень життя. Також він підкреслив, що приєднання країни до якогось союзу - це не механічний, а набагато складніший процес.
Як зауважили інші експерти, Україні довелось би виконувати певні зобов’язання у разі приєднання до Митного союзу. Але в цьому випадку Україна стає частиною митного простору Росії, Білорусі та Казахстану, а досягнуті домовленості та напрацювання з ЄС втратили б свій сенс. Доповідачі звернули увагу на необхідність адекватної оцінки власних ресурсів щодо реалізації взятих Україною зобов’язань, укладання об’єктивних, не політизованих розрахунків.
У свою чергу політолог, керівник відділу пострадянських досліджень Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ігор Мельничук підкреслив, що тематика вибору України з-поміж партнерів у співробітництві в економічному секторі сьогодні доволі актуальна. Проте, головним залишається питання не тільки у вирахуванні економічних вигод і втрат, а й в політичних нюансах.
Присутні на веб-конференції наголосили на значенні саме процесу інтеграції для України, як комплексу дій, що дадуть змогу покращити умови розвитку національної економіки.

Контактна особа Євгенія Олійник – моб. 0509091345

***
Проект “Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.
Проект передбачає проведення Днів Європи у травні 2013 року у регіонах України з фокусуванням на дискусіях про європейські цінності, зокрема, тематиці прав людини та громадянської активності.

Розділ: Новини Переглядів: 5100 | Розміщено: 28 травня 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :