Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Питання громадської активності та громадської участі обговорили представники 7 регіонів України

Питання громадської активності та громадської участі обговорили представники 7 регіонів України
Круглий стіл «Активний громадянин - основа побудови демократичної держави» відбувся 1 лютого 2013 р. в залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій Одеси, Чернівців, АР Крим та Центрів європейської інформації Миколаєва, Кіровограда, Чернігова, Херсона.
За словами Анатолія Бойка, представника Одеської обласної організації ВГО КВУ, серед проблем, які звертають на себе увагу, варто відзначити відсутність консолідації зусиль між різними організаціями, що, у свою чергу, є наслідком недостатнього розвитку горизонтальних зв'язків, дієвих каналів обміну інформацією, нездорової конкуренції. Було також зазначено, що у стосунках з владою впливовість коаліцій та мереж громадських організацій сьогодні є помітно вищою, ніж окремих організацій.
Присутній на зустрічі експерт Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб'юк висловив думку щодо актуальних на сьогоднішній день напрямків діяльності громадсього сектору. Експерт зазначив, що нині, нажаль, є типовою ситуація, коли владні структури використовують громадські організації як “джерело пропозицій”, проте, ніяким чином не сприяють реалізації таких ініціатив.
В Одесі є приклади позитивних результатів діяльності громадських організацій екологічного спрямування. Свідченням їх ефективності є не лише зацікавленість місцевих мешканців, але й усвідомлення владою цінності громадських ініціатив, про що свідчать, зокрема, факти фінансування з місцевого бюджету заходів, що виникли як громадські ініціативи.
В ході круглого столу виникла жвава дискусія навколо проблем діяльності громадського сектору. Певна увага учасниками круглого столу була приділена і питанням фінансування діяльності громадських організацій. Зокрема, йшлося про досвід Польщі, де передбачена можливість призначення платниками податків частини коштів на громадську діяльність, а також про можливу актуальність для українських ГО ведення неприбуткової комерційної діяльності з метою фінансування громадських ініціатив.
Організаторами круглого столу виступили: Мережа центрів європейської інформації України, Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа:
Євгенія Олійник ( моб. 0509091345)
Розділ: Новини Переглядів: 3349 | Розміщено: 4 лютого 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :