Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Письменницька творчість молодих українців та європейський контекст (чи є "точки дотику"?)

Письменницька творчість молодих українців та європейський контекст (чи є "точки дотику"?)
Представники чотирьох областей (Кіровоградської, Чернівецької, Херсонської та Черніговської) під час веб-конференції з’ясовували особливості письменницької творчості молодих українців. Організаторами заходу виступили Центри європейської інформації зазначених регіонів.
Основним експертом заходу виступив Олександр Ратушняк, координатор громадської організації «Український клуб», кандидат педагогічних наук. Олександр організовує численні зустрічі сучасних українських письменників з кіровоградськими читачами та місцевою громадськістю. Під час обговорення учасники дійшли висновку, що український мистецький простір є сегментованим. Проводиться безліч заходів, поетичних та інших мистецьких фестивалів, а інформація розповсюджується у сусідніх регіонах. Ольга Швець (засновник та організатор всеукраїнського та міжнародного фестивалю поезії «Ан Т-Р-Акт») розповіла, що у Херсоні вже п'ятий рік поспіль проходитиме міжнародний поетичний фестиваль «Антракт», який включає в себе синтез авангардної поезії, музики, фотографії, образотворчого мистецтва та театру. Фестиваль відбудеться 20-21 квітня у катакомбах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара http://www.oda.kherson.ua/news/festival-poehzii-antrakt-priglashaet-hersoncev-posetit-noch-v-biblioteke . На захід пані Ольга запросила учасників веб-конфренції, зокрема, Андрія Тужикова, співзасновника творчої групи «Тролейбус», який брав участь у заході у Чернівцях. Саме таке спілкування зможе стати початком подолання «сегментованості» українського мистецького простору.
Обговорюючи європейський контекст української творчості, Андрій Тужиков розповів про Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ , учасником якого він був, а минулого року навіть модерував одну із секції. У фестивалі беруть участь митці з різних, у тому числі європейських країн, зокрема: Німеччина, Польща, Австрія, Данія, Швейцарія та інші. Цього року фестиваль відбуватиметься 6-8 вересня.
Учасники заходу відзначили, що позитивом є те, що в Україні під час проведення різноманітних фестивалів відбувається «синтез мистецтв», наприклад поетів та художників або фотографів та поетів.
Наступним питанням, яке учасники веб-конференції обговорили стала складність видання власних творів молодими авторами. Звучали видавництва, які охоче друкують твори талановитої молоді, але таких можливостей все ще невелика кількість, тому часто доводиться займатись само видавництвом. Щодо розміщення творів у мережі Інтернет висловлювались різні думки: і те, що можна знайти цікаві твори і те, що все таки друковані видання створюють і відповідають певній культурі. Пані Ольга Швець зазначила, що у Херсоні і влада підтримує видання творів, наприклад було виділено кошти на друк обкладинки, що є вагомим внеском, на думку Ольги.
Крім висвітлених основних питань, звучало і багато інших ідей. Захід відбувся емоційно та інформативно, адже навіть за географією охоплено різноманітні регіони України. На завершення веб-конференції учасники дійшли висновку, що доцільним було б видання «Антології молодих українських авторів». Можливо, на їх думку, варто було б звернутись до відомих митців для цієї справи.


Додаткова інформація за тел. 0509091345 – Євгенія Олійник
Розділ: Новини Переглядів: 1463 | Розміщено: 11 квітня 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :