Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Мешканці 20 міст і селищ України долучилися до європейських цінностей

Мешканці 20 міст і селищ України долучилися до європейських цінностей
20110521eudayimg_0124.jpg (106.01 Kb)2011 року святкування Дня Європи в 20 містах і селищах України відбулося під гаслом “Я поділяю європейські цінності” в межах однойменної всеукраїнської кампанії. Кампанію ініціювала Мережа центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Інформаційним партнером виступило Представництво Європейського Союзу в Україні.

Кампанія об’єднала мешканців Вінниці, села Ганнівка Добропільского району Донецької області, Дніпропетровська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Канева, Кременчука, Луганська, Львова, Миколаєва, Ровеньок Луганської області, Охтирки Сумської області, Самбору Львівської області, Сімферополя, Сум, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців і Чернігова навколо теми європейських цінностей, до яких належать повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, зокрема до прав меншин.

Мешканці цих населених пунктів брали участь у пізнавальних і розважальних заходах, що відбувалися в “Європейських кварталах” і наметових містечках на центральних площах та в парках. Учасники святкування мали змогу дізнатися більше про країни Європи, про “цікавинки” своїх населених пунктів, про європейські освітні можливості для українців, побачити та віддати свій голос за роботи конкурсу малюнків і фотографій “Формат: європейські цінності”, стати “живим полотном” для зображення європейських символів, отримати елементарні знання поширених європейських мов, узяти участь у мовних іграх і конкурсах, дізнатися й поміркувати над тим, “Що таке цінність?”, “Якими є європейські цінності та що вони означають у повсякденному житті?”, “Чи європейські цінності стануть свого часу й українськими?” тощо.

Доповнили та розкрили тему європейських цінностей театральні постановки в шістьох містах України, організовані Вінницьким регіональним центром інформації “Креатив”. Старшокласники та студенти Львова, Хмельницького, Кіровограда, Чернівців, Вінниці та Черкас переглянули й обговорили три вистави, кожна з яких презентувала певну європейську цінність. Після того учасники брали участь у дискусії щодо проголошених цінностей і розмальовували арт-об’єкти з символікою скріплених рук, який є офіційним логотипом загальноукраїнської кампанії “Я поділяю європейські цінності”.

Окрім спільних для всіх 20 міст і селищ елементів святкування, кожен населений пункт додав власні особливості. У Луганську до святкування долучилися селищні громади, що презентували самобутність українського села в поєднанні з сучасним європейським вектором розвитку. У Запоріжжі студенти юридичного факультету Запорізького національного університету надавали безкоштовні юридичні консультації всім охочим. На святкові заходи до Миколаєва завітали дипломати різних країн і глава Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. У Вінниці головним елементом святкування стала інтерактивна вулична вистава “Відкрий Європу через волонтерство”, під час якої учні демонстрували, як мільйони людей на планеті роблять добро.

У місті Самбір Львівської області більше 100 учасників флешмобу сформували на площі слово “Європа” та прапор Європейського Союзу. У місті Охтирка Сумської області більше півтори тисячі учасників голосували відбитками долонь на сорокап’ятиметровому полотнищі “Я поділяю європейські цінності!” Екскурсія “Європейські цінності: відбиток на тлі мого міста”, яку провели представники Кіровоградського Центру європейської інформації, мала великий успіх.

У Каневі круглий стіл “Я поділяю європейські цінності” відвідали офіційні делегації німецького міста Фірзен, французького міста Ламберсар, польського міста Члухів, естонського міста Виру, білоруського міста Кобрин, представники громадянського суспільства та ЗМІ. Учасники святкування в Чернігові мали змогу розважитися та позмагатися під час конкурсу “Складання карти Європейського Союзу” зі спеціально виготовлених пазлів. У селищі Гурзуф для глядачів було організовано справжній рок-концерт, на якому виступали шість рок-гуртів із Севастополя, Ялти, Партеніта, Гурзуфа. Гостями свята в селі Ганнівка Добропільского району Донецької області були волонтери “EVS” із Румунії, Данії, Латвії, Німеччини.

Детальніше про заходи в Луганську можна дізнатися тут

Детальніше про заходи у Вінниці можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Запоріжжі можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Івано-Франківську можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Кіровограді можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Миколаєві можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Самборі Львівської області можна дізнатися тут і тут..

Детальніше про заходи в Сімферополі можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи у Хмельницькому можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Чернівцях можна дізнатися тут.

Детальніше про заходи в Чернігові можна дізнатися тут.

Змістове наповнення кампанії “Я поділяю європейські цінності” було розроблено під час методичного тренінгу з розробки формату проведення Дня Європи в січні в Луганську для Мережі центрів європейської інформації України та партнерських організацій. За результатами заходу було підготовлено збірку методичних рекомендації з організації святкування Дня Європи у форматі “Я поділяю європейські цінності”. Матеріали збірки мають універсальний характер та можуть використовуватись навчальними закладами, громадськими організаціями, органами державної влади та закладами культури і в наступні роки для відзначення Дня Європи.
Текст видання доступний на >>>

Розділ: Новини Переглядів: 3028 | Розміщено: 25 травня 2011


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :