МЕРЕЖА ЦЄІУ ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПОКРАЩЕННЯ ПОІНФОРМОВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Представники центрів європейської іноформації з м. Вінниця, Запоріжжя, Кременчук, Луганськ, Львів, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернігів та Чернівці взяли участь в експертному круглому столі «Інформаційне забезпечення європейської інтеграції: потреби та методи», що відбувся 11 липня у Києві. Учасники заходу, організованого Міністерством закордонних справ України спільно з Громадською експертною Радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, вислухали пропозиції та думки експертів щодо концепції інформаційно-комунікаційної стратегії покращення поінформованості населення з питань європейської інтеграції.
Експерти зазначили необхідність забезпечення усвідомленної стійкої підтримки європейської інтеграції як пріоритетного курсу державної політики з боку переважної більшості громадян.
Дмитро Шульга, директор європейської програми Міжнародного фонду "Відродження", запропонував на обговорення завдання державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2013-2015 рок, розроблені членами робочої групи:
1. збільшення висвітлення у медіа життя людей у країнах ЄС;
2. інформування про вже наявні вигоди та можливості співпраці з ЄС;
3. донесення переваг впровадження європейських стандартів для суспільства;
4. пояснення зовнішньоекономічної політики стосовно РФ;
5. організація суспільної дискусії стосовно цін на газ для населення;
6. організація спілкування з бізнесом, що може зазнати не тільки здобутків, але й тактичних втрат від запровадження ЗВТ з ЄС;
7. налагодження зворотного зв'язку.
Бачення концепції інформаційно-комунікаційної стратегії від імені Мережі ЦЄІУ висловила член Ради Наталя Датченко: «Ми цілком погоджуємося з доповідачами круголого столу, що дискусія про європейську інтеграцію України має переходити в більш практичну площину. Інформаційна політика для населення має бути направлена на питання впровадження європейських галузевих стандартів в Україні. А сам процес впровадження має грунтуватись на дійсно європейських цінностях. Звичайні українці хочуть знати не лише про те, як гарно жити в ЄС, але й про те, наскільки це можливо реалізувати в Україні. Хочу сказати, що ми з колегами вітаємо розробку інформаційно-комунікаційної стратегії покращення поінформованості населення з питань європейської інтеграції. Наша Мережа існує з 2008 року, і в своїй практичній діяльності ми постійно відчуваємо брак ефективної, забезпеченої необхідними ресурсами такої державної програми інформування населення».