Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Громадські організації та центри європейської інформації обговорили питання підписання Україною Угоди про асоціацію

Громадські організації та центри європейської інформації обговорили питання підписання Україною Угоди про асоціацію
Круглий стіл «Угода про асоціацію: міфи та реальність» відбувся 28 лютого 2013 р. в конференц-залі Українського Народного Дому в Чернівцях. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій зі Львова, Луганська, Миколаєва, Кіровограда, Харкова та Чернівців.
Організаторами круглого столу виступили: Мережа центрів європейської інформації України та Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
За словами Тетяни Смолдиревої, голови Чернівецького прес-клубу, тема щодо підписання Україною Угоди про асоціацію є як ніколи актуальною. Практично всі засоби масової інформації впродовж останнього тижня спостерігали за переговорами президента України В.Януковича в Брюселі.
Експерт Буковинського центру виборчих технологій Ігор Гаврада ознайомив присутніх із вимогами Європейського Союзу до України на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС в листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зокрема, у висновках Рада ЄС підтвердила, що швидкість реалізації прагнення про асоціацію з ЄС залежатиме від результатів, досягнутих самою Україною, та оцінюватиметься на основі поступу в трьох сферах:
- поступ України в розв'язанні питання вибіркового правосуддя та уникнення цих проблем у майбутньому;
- відповідність виборчого законодавства міжнародним стандартам;
- виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому порядку денному асоціації Україна - ЄС.
Голова Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», п. Володимир Старик оцінив реалістичність просування України до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Він зазначив, що, насправді є ряд об’єктивних та суб’єктивних причин з яких малоймовірне виконання вимог ЄС:
- відсутність бажання в повному обсязі виконувати рекомендації Ради ЄС щодо реформування судової системи в Україні. Керівництво країни готові частково вирішити питання щодо помилування керівників опозиції;
- недостатньо часу для виконання реформ в економічній галузі;
- відсутність конкретних кроків щодо реформування виборчого законодавства та прийняття єдиних, зрозумілих для всіх правил гри.
Підсумовуючи свій виступ, п. В.Старик зазначив, що на виході Україна навряд чи зможе «встрибнути у вільнюський вагон» й скоріше за все в листопаді 2013 році угода про асоціацію з ЄС не буде підписана.
Голова Буковинської партнерської агенції зазначив, що причина не підписання угоди з ЄС криється ще в небажанні щонайменше 50% громадян України вступати до Європейського Союзу. Частині українського народу ближче східний вектор розвитку – «братство країн СНД».
Представник Луганського ЦЄІ, п. Наталія Датченко, спробувала спростувати тезу про те, що громадяни України зі Східної України вороже ставляться до просування до Європейського Союзу. Вона зазначила, що у громадян відсутня об’єктивна інформація про ЄС, про цінності, які несе в собі євроінтеграція. Заходи під час Днів Європи показали високий рівень зацікавленості з боку пересічних громадян.
Голова Миколаївського прес-клубу В’ячеслав Головченко зазначив, що насправді потрібно проводити потужну роз’яснювальну роботу як серед громадян, так і серед представників бізнесу та державних службовців.
Учасники круглого столу зійшлися на тому, що громадські організації повинні відігравати головну роль у формуванні активної позиції щодо просування України до європейської спільноти. Незалежно від того, чи буде підписана угода про асоціацію з ЄС чи ні, українці повинні відчувати себе європейцями по духу і сприяти тому щоб українська влада змінювалась на шляху до європейських цінностей.

Контактна особа:
Євгенія Олійник – (моб.0509091345)
Розділ: Новини Переглядів: 3492 | Розміщено: 3 березня 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :