Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Європейські цінності залишаються пріоритетом святкування Днів Європи в Україні

Європейські цінності залишаються пріоритетом святкування Днів Європи в Україні
20110614img_0010.jpg (88.52 Kb)14-15 червня 2011 року в Кременчуці відбулася підсумкова конференція Центрів європейської інформації та партнерських організацій-учасників кампанії «Я поділяю європейські цінності» під егідою Мережі центрів європейської інформації України та за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» з відзначення Дня Європи в Україні. У заході взяв участь прес-аташе Делегації Європейського союзу в Україні Давід Стулік.

Учасники кампанії оцінили здобутий досвід організації відзначення Дня Європи, проаналізували успіхи і проблеми у проведенні заходів, а також розвиток мережевої співпраці та партнерства з точки зору людського виміру. Крім підведення підсумків кампанії, увага учасників була зосереджена на пошуку майбутнього візерунку мережевої співпраці при святкуванні Днів Європи в Україні.

Центри дійшли згоди, що інформування про європейські цінності та стандарти може бути дієвим механізмом у формуванні європейської ідентичності українського суспільства. Тож гасло «Я поділяю європейські цінності» обрано для інформаційної кампанії Мережі ЦЄІ України та відзначення Днів Європи в Україні наступного року.

Представник Делегації ЄС відзначив успішність кампанії саме у такому форматі, коли змістовне наповнення європейського кварталу чи параду визначає форму святкування. Він зпрокоментував, що у наступному році Делегація ЄС сприятиме, аби місцева влада готувала святкування Дня Європи у партнерстві з Мережею ЦЄІ України і громадськими організаціями, які продемонстрували, що можуть працювати ефективно. Також було зазначено, що громадським організаціям у 2011 р. нарешті вдалося відійти від формальності та видимості, а провести свято щиро та за європейськими стандартами. Учасники конференції відзначили важливість проведення ціннісноформуючих заходів у громадах міст, які брали участь у кампанії. На черзі видання тематичних календарів, методичних напрацювань та історій успіху кампанії «Я поділяю європейські цінності».

Довідково:
Кампанію «Я поділяю європейські цінності» ініціювала Мережа центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Інформаційним партнером виступило Представництво Європейського Союзу в Україні. Змістове наповнення кампанії “Я поділяю європейські цінності” було розроблено під час методичного тренінгу з розробки формату проведення Дня Європи в січні в Луганську для Мережі центрів європейської інформації України та партнерських організацій. Цього року вперше святкування відбувалася у 20 містах України. Спільно розроблений формат передбачав популяризацію європейських цінностей, які записані у Договорі про ЄС: поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншостей. У багатьох населених пунктах це був перший досвід масштабного святкування Дня Європи, який європейці вважають святом єднання та відчуття спільноти.

До Форуму Мережі ЦЄІ України буде видрукувана збірка історій успіху, яка міститиме також методичні рекомендації з організації та проведення Днів Європи у форматі «Я поділяю європейські цінності», аби у майбутньому нашим досвідом могли скористатися всі охочі.

Фотогалерея зустрічі

* * *
Метою проекту «Ресурсна підтримка Мережі ЦЄІ при відзначенні Дня Європи в Україні», що здійснюється Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський клуб» за підтримки Європейської Програми Міжнародного фонду “Відродження” є виготовлення та поширення візуальних, іміджевих та промоційних матеріалів у форматі та зі слоганом всеукраїнської кампанії «Я поділяю європейській цінності» серед ЦЄІ та партнерських організацій-учасників кампанії з метою посилення інформаційної присутності Мережі ЦЄІ при святкуванні Дня Європи у регіонах України, а також організація підсумкової конференції учасників кампанії.

*Мережа центрів європейської інформації України об'єднує 15 центрів, які створені протягом 2005-2008р. за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Центри європейської інформації функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек у співпраці з громадськими організаціями. Такі центри забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Портал Мережі
центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com

*Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив.
Детальніше про програму: www.irf..ua

Громадське об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» створено у грудні 2008 року. Метою діяльності організації є поширення знань про Європу та пропагування загальноєвропейських демократичних цінностей у молоді через; ознайомлення з культурою та мовою людей в інших країнах, обмін досвідом; інформування про інтеграційні процеси в Європі, виховання молодих лідерів, формування молодої еліти та активної громадянської позиції молоді. У доробку Євроклубу проведення тренінгів, рольових ігор, семінарів, фотовиставок, квестів.
У 2010 році Європейський клуб прийнятий асоційованим членом Мережі Центрів Європейської інформації України. Детальніше про організацію: http://pl.ukrcei.org/
Розділ: Новини Переглядів: 4339 | Розміщено: 17 червня 2011


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :