Головна Про Мережу Анонси Новини Галереї Партнери Каталог Контакти

Головна » Новини » Центри європейської інформації долучилися до організації Фестивалю Docudays UA

Центри європейської інформації долучилися до організації Фестивалю Docudays UA
Мережа центрів європейської інформації активно долучилася до всеукраїнського руху документального кіно. Саме цьогоріч Х Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA 2013 став об’єктом уваги всіх кіноманів та активістів. Представники регіональних центрів європейської інформації намагаються якомога ширше показати проблеми прав людини, які мають місце в українському суспільстві і донести максимум інформації, як цього можна уникнути. Фестиваль кіно про права людини передбачає у своїх програмах не тільки покази стрічок, але й зустрічі з цікавими і неординарними режисерами. Вони діляться враженнями від того, як їм доводилося працювати, в яких умовах і з яким ентузіазмом напрацьовували свою концепцію кіно. У 2013 році в жовтні, листопаді, грудні Мандрівний DocudaysUA відвідає 22 регіони України. Варто зазначити, що Чернівецька область вже успішно провела серію заходів кінодокументалістики у період з 5 по 21 листопада 2013 р. Документальні фільми ілюструвалися не тільки в Чернівцях, але й поза межами міста. Так, покази проходили у м.Заставні, м.Сторожинці, с.Михальчі Сторожинецького району, м.Хотині, м.Новоселиці, с.Топорівцях Новоселицького району.
За словами одного з організаторів фестивалю у Чернівецькій області, Ігоря Мосіна «Фестиваль – неполітичний і некомерційний, а його головна мета – сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни».
Представники центру європейської інформації «Буковина-Європа» також долучилися до організації показів. Зокрема, 9 листопада на базі ЦЄІ в Чернівцях відбувся показ у приміщенні Обласної бібліотеки ім. Івасюка кінострічки «Сери та сеньйори» - перший документальний фільм режисера, який з 2005 по 2010 рік працював штатним фотокореспондентом газети «Комерсант-Україна». Після звільнення з газети Олександр Течинський зосередився на власних документальних фото- та кінопроектах. Програмою також були передбачені такі фільми як: кіноальманах «Поза Євро», «Ромська мрія», «Губін». Це саме ті резонансні шедеври документального кіно, які вже встигли сколихнути українське суспільство.
У Кременчуці фестиваль проходив з 11 до 15 листопада 2013 р. Цього року глядачі вперше отримали нагоду зустрітися з одним з авторів фестивальних фільмів та задати питання головному герою під час перегляду кінострічки увечері 5 листопада. Нагадаємо, Мандрівний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Кременчуці також став традиційним і проводиться вже третій раз.
Також Docudays UA 2013 зацікавив кримських партнерів ЦЄІ з Сімферополя. Фестиваль там розпочався прем’єрою латвійського фільму «Документаліст», який був показаний в кінотеатрі «Космос». Але фільми демонструвалися не тільки в кінотеатрах – кіноклуб акторського кіно, Хайдельберг центр, кафе буфет та інші місця стали майданчиками для перегляду та обговорення стрічок.
Крім Сімферополя, кінопокази пройшли в Армянську, Алушті, Бахчисараї, Євпаторії, Саках, Феодосії, Ялті, а також у 10 районах Криму. Усі покази в містах і районах відбулися на безкоштовній основі.
Продовжив естафету Кіровоградський ЦЄІ. Тут фестиваль тривав протягом 25 листопада - 4 грудня. Мета фестивалю у Кіровограді – сприяти демократичним змінам у суспільстві, привернути увагу до питань дотримання прав людини, сободи, рівності та інших фундаментальних цінностей людства. Громадська організація «Флора» та Центр європейської інформації обласної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського запрошують до перегляду, роздумів та дискусій усіх небайдужих.
Таким чином, ланцюг ідей і бажань продемонструвати цікаве українцям за допомогою документального кіно продовжує співпрацю на базі Мережі центрів європейської інформації, а сам Фестиваль Docudays UA 2013 поповнився списком надійних партнерів.
Розділ: Новини Переглядів: 1660 | Розміщено: 1 грудня 2013


Останні публікації

17.10.16

Демократичні механізми взаємодії місцевої влади і громадськості: досвід Європи, США та України

27.05.16

Польські експерти готові допомогти українським колегам у реалізації інфраструктурних проектів

27.05.16

Представники Латвії та Польщі розповіли про виклики для дрібних сільгоспвиробників в країнах ЄС

27.05.16

Конкурс карикатур торкнувся тем корупції, децентралізації, нової поліції

18.05.16

Бібліотеки в умовах децентралізації: виклики та перспективи

22.04.16

Спланована Кампанія відзначення Днів Європи в Україні -2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!»

24.03.16

Проведено засідання Ради Мережі Центрів європейської інформації

27.05.15

Підсумки Кампанії «Дні Європи в Україні – 2015»

03.05.15

Мережа центрів європейської інформації України розпочала Кампанію «Дні Європи в Україні -2015»

29.04.15

"Важливо не якою мовою говорить людина, а які в неї цінності"

Радимо прочитати

За підтримки:
Copyright © 2010 Мережа центрів європейської інформації України
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :